Najpiękniejszy biznes na ziemi!

„Jeśli chcesz zbudować coś wielkiego, musisz zbudować coś prostego, bo jeśli to jest łatwe, to to zrobi każdy! ”

Rolf Kipp

To zdanie to właściwie jest sedno tego biznesu. To specyficzna formuła dla każdego całkiem odmienna od konwencjonalnego. Kiedyś myślałam że chodzi o sprzedawanie produktów – jak mówią niektórzy – chodzenie z torbą i wyciąganie z niej produktów do sprzedania, ale prawdziwe pieniądze są z drugiej strony tego biznesu.

„Słowo „sprzedaż” budzi negatywne skojarzenia u dziewięćdziesięciu pięciu procent ludzi. Tymczasem w MLM nie musisz „sprzedawać” produktów w tradycyjnym sensie tego słowa. Jednak produkt musi być w obrocie, bo w przeciwnym razie nikt nie otrzyma pieniędzy.” (książka: 45 sekund które zmieni Twoje życie)

Jednak by produkt był w obrocie, nie trzeba go sprzedawać, wystarczy zebrać grupę konsumentów którzy zmienią sklep z jakiegokolwiek na sklep Forever i tam będą kupować dla własnego domu i rodziny takie produkty jak: mydło, pastę do zębów, kremy, suplementy, żywność. Produkty najwyższej jakości. Nie chodzi o zebranie setek takich osób, wystarczy 5 osób które to powielą. Musiałam poznać firmę i ludzi z którymi współpracuję aby przekonać się że jest to biznes liderów, a każdy może nim być. Podstawą jest budowanie organizacji, a nie sprzedaż jako taka. Budowanie organizacji, zespołu, paczki osób które cenią dobrą jakość, pokazywanie planu to właściwie też sprzedaż ale już nie produktów, tylko idei. Jeśli to czytasz być może zrobiłaś pierwszy krok. Pomogę Ci jeśli chcesz zrobić kolejne.

„W gruncie rzeczy istnieją tylko trzy podstawowe sposoby dostarczania produktów.
1. SPRZEDAŻ DETALICZNA. Na pewno każdy miał z nią do czynienia. Odbywa się ona w warzywniaku, delikatesach, supermarkecie. Człowiek idzie do sklepu i coś kupuje.
2. SPRZEDAŻ BEZPOŚREDNIA. Przeważnie (chociaż nie zawsze) dotyczy polis ubezpieczeniowych, sprzętu kuchennego, encyklopedii, mopów i mioteł Fuller Brush, kosmetyków Avon, pojemników Tupperware do przechowywania żywności, a także kilku innych towarów.
3. MARKETING WIELOPOZIOMOWY. Nie wolno mylić tej metody z dwiema poprzednimi, zwłaszcza ze sprzedażą bezpośrednią, co bardzo często się zdarza.”

„Wiele obiekcji, jeśli chodzi o przystąpienie do marketingu wielopoziomowego, wynika stąd, że ludzie nie dostrzegają różnicy miedzy MLM a sprzedażą bezpośrednią. Ta dezorientacja jest zrozumiała, gdyż najbardziej znane spółki MLM należą do Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej.” (książka: 45 sekund które zmieni Twoje życie)

Każdy kto na bieżąco analizuje wyniki swojej pracy, może się rozwijać.