Praca szuka człowieka

Gdzie dzisiaj jesteś na tym wykresie?

Kiedyś emeryt miał 50-70% ostatniej wypłaty, dzisiaj ma już tylko 30%. Wyobrażasz sobie swoją emeryturę z 1/3 Twoich obecnych dochodów? 

Może masz firmę, tutaj też sytuacja nie jest zbyt optymistyczna. Ci którzy mają firmę zaczynają jeszcze pod kreską gdyż muszą zainwestować w swój biznes i zanim zaczną zarabiać minie trochę czasu – średnio 3 – 5 lat trwa aż zaczną wychodzić na 0. Kiedy spojrzymy na statystyki w ciągu 3 lat większość bo aż 80% biznesów pada, więc część przedsiębiorców w ogóle nie odzyskuje włożonych pieniędzy. A co z czasem?

ETAT = niewolnik szefa

FIRMA = niewolnik własnej firmy

Kto by chciał mieć i czas, i pieniądze?

Czy widziałaś, jak ludzie pracują przez trzydzieści lat, żeby móc przejść na emeryturę i „zwiedzać świat”, a potem próbują przeżyć za połowę swoich dochodów? Marketing wielopoziomowy naprawdę daje ludziom możliwość realizowania własnych marzeń i nie muszą na to czekać trzydzieści czy czterdzieści lat.

W gruncie rzeczy istnieją tylko trzy podstawowe sposoby dostarczania produktów.
1. SPRZEDAŻ DETALICZNA. Na pewno każdy miał z nią do czynienia. Odbywa się ona w warzywniaku, delikatesach, supermarkecie. Człowiek idzie do sklepu i coś kupuje.
2. SPRZEDAŻ BEZPOŚREDNIA. Przeważnie (chociaż nie zawsze) dotyczy polis ubezpieczeniowych, sprzętu kuchennego, encyklopedii, mopów i mioteł Fuller Brush, kosmetyków Avon, pojemników Tupperware do przechowywania żywności, a także kilku innych towarów.
3. MARKETING WIELOPOZIOMOWY. Nie wolno mylić tej metody z dwiema poprzednimi, zwłaszcza ze sprzedażą bezpośrednią, co bardzo często się zdarza.”

Największe pieniądze na rynku są właśnie w marketingu albo usługach, 70% ceny produktu to reklama oraz transport, marża hurtowni, marża sklepu. Sztuką jest dobrać się do tych pieniędzy. Możesz to zrobić budując sieć dystrybucji, budując sieć prosumentów, wystarczy 5 osób.

PROSUMENT czyli aktywny konsument, który zarabia na kupowaniu!

„Prosument – zbitka wyrazów „producent” lub „profesjonalista” i „konsument”, przy czym chodzi tu o konsumenta zaangażowanego we współtworzenie i promowanie produktów ulubionej marki albo w jednoczesną produkcję i konsumpcję dóbr lub usług.” źródło: Wikipedia

„Jeśli chcesz zbudować coś wielkiego, musisz zbudować coś prostego, bo jeśli to jest łatwe, to to zrobi każdy! ” (Rolf Kipp)

To zdanie to właściwie jest sedno tego biznesu. To specyficzna formuła dla każdego całkiem odmienna od konwencjonalnego. Kiedyś myślałam że chodzi o sprzedawanie produktów – jak mówią niektórzy – chodzenie z torbą i wyciąganie z niej produktów do sprzedania, ale prawdziwe pieniądze są z drugiej strony tego biznesu.

„Słowo „sprzedaż” budzi negatywne skojarzenia u dziewięćdziesięciu pięciu procent ludzi. Tymczasem w MLM nie musisz „sprzedawać” produktów w tradycyjnym sensie tego słowa. Jednak produkt musi być w obrocie, bo w przeciwnym razie nikt nie otrzyma pieniędzy.” (książka: 45 sekund które zmieni Twoje życie)

Jednak by produkt był w obrocie, nie trzeba go sprzedawać, wystarczy zebrać grupę konsumentów którzy zmienią sklep z jakiegokolwiek na sklep Forever i tam będą kupować dla własnego domu i rodziny takie produkty jak: mydło, pastę do zębów, kremy, suplementy, żywność. Produkty najwyższej jakości. Nie chodzi o zebranie setek takich osób, wystarczy 5 osób które to powielą czyli prosumentów.

To biznes liderów, a każdy może nim być. Liderem człowiek się staje, a nie rodzi. Podstawą jest budowanie organizacji, a nie sprzedaż jako taka. Budowanie organizacji, zespołu, paczki osób które cenią dobrą jakość, pokazywanie planu to właściwie też sprzedaż ale już nie produktów, tylko idei.

Naprawdę wystarczy 5 – 6 osób. „Wyobraź sobie ARMIĘ, MARYNARKĘ, SIŁY ZBROJNE, LOTNICTWO lub STRAŻ WYBRZEŻA. Począwszy od najniższego szczebla prywatnych detektywów aż do najwyższych urzędników Pentagonu nikt nie ma więcej niż pięciu lub sześciu ludzi, nad którymi sprawuje BEZPOŚREDNI nadzór. (Może zdarzają się nieliczne wyjątki). Zastanów się nad tym! Oto mamy West Point i Annapolis, każde z ponad dwustuletnim doświadczeniem, gdzie nawet nie myśli się o tym, by ktoś nadzorował więcej niż pięć lub sześć osób. Ludzie przystępujący do marketingu wielopoziomowego uważają, że powinni pracować z większą ilością osób w pierwszej linii. OTÓŻ NIE POWINNI, A NAWET NIE MOGĄ! Dlatego wielu z nich bankrutuje.” A wystarczy 5 – 6 osób.

„Wiele obiekcji, jeśli chodzi o przystąpienie do marketingu wielopoziomowego, wynika stąd, że ludzie nie dostrzegają różnicy miedzy MLM a sprzedażą bezpośrednią. Ta dezorientacja jest zrozumiała, gdyż najbardziej znane spółki MLM należą do Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej.” (książka: 45 sekund które zmieni Twoje życie)

Firma Forever Living Products jest obecna od 1993 roku również w Polsce. Oferuje swoim przedstawicielom uczciwy i przejrzysty system wynagrodzeń, nowoczesne warunki pracy. Zajmuje się dla nas badaniami i rozwojem, analizą rynku, pakowaniem, dystrybucją, marketingiem i robotą papierkową.

Uczymy przedsiębiorczości, oferujemy wszystko, czego potrzebujesz, by zacząć i czuć się pewnie działając w swoim nowym biznesie razem z nami. Jeśli zainteresowały Cię wstępne informacje i chcesz skorzystać z możliwości zdobycia zawodu i niezależności finansowej SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ.